Proaktywna reakcja na nadużywanie opioidów na receptę

W Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) nadal jesteśmy głęboko zaniepokojeni rosnącą epidemią nadużywania opioidów, uzależnień i przedawkowania – epidemia bezpośrednio związana z coraz powszechniejszym niewłaściwym stosowaniem potężnych leków przeciwbólowych opartych na opioidach. Ponieważ agencja federalna ma za zadanie zapewnienie, że leki stosowane przez amerykańską opinię publiczną są zarówno skuteczne, jak i bezpieczne, zobowiązujemy się współpracować z innymi agencjami rządowymi, dostawcami usług zdrowotnych, przemysłem produktów medycznych oraz, co najważniejsze, pacjentami i ich rodzinami aktywnie radzić sobie z tym rozwijającym się kryzysem zdrowia publicznego, który już głęboko dotknął osoby, rodziny i społeczności w całym naszym kraju. Zrobimy to, jednocześnie zapewniając odpowiedni dostęp do niezwykle istotnych leków przeciwbólowych dla pacjentów, którzy ich potrzebują (Tabela 1). tło
W ciągu tego roku około 100 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych cierpi z powodu bólu. Około 9 milionów do 12 milionów z nich cierpi na chroniczny lub uporczywy ból, podczas gdy pozostali cierpią na krótkotrwały ból spowodowany urazami, chorobami lub procedurami medycznymi. Wszyscy powinni korzystać ze zręcznego i odpowiedniego leczenia bólu, które może obejmować rozsądne stosowanie leków opioidowych w połączeniu z innymi metodami leczenia lub w sytuacjach, w których niedyskryminacyjne terapie są niewystarczające do opanowania bólu.
Jako lekarze potraktowaliśmy zarówno intensywne cierpienie spowodowane ostrym bólem i przewlekłym bólem, jak i jego wyczerpujące i wyniszczające konsekwencje. Ale byliśmy również świadkami niszczycielskich skutków nadużywania i nadużywania opioidów, takich jak uzależnienie pacjentów, którym przepisano opioidy w leczeniu bólu, a także coraz częściej skierowanie do osób, dla których recepta nie została napisana. Wielu Amerykanów jest teraz uzależnionych od opioidów na receptę, a liczba zgonów z powodu przedawkowania opioidów na receptę jest nie do przyjęcia. W ubiegłym miesiącu nasza siostrzana agencja Centers for Disease Control and Prevention (CDC) oszacowała, że w 2014 roku odnotowano prawie 19 000 zgonów spowodowanych przedawkowaniem w Stanach Zjednoczonych związanych z opioidami na receptę (Rudd R, CDC: komunikacja osobista).
Ponieważ ochrona społeczeństwa poprzez zapewnienie bezpieczeństwa, skuteczności i jakości leków jest istotną częścią misji FDA, należy zbadać działania agencji w zakresie radzenia sobie z kryzysem zdrowia publicznego związanym z nadużywaniem opiatów. Jako liderzy FDA i lekarze uważamy, że wysiłki te muszą opierać się na dwóch komplementarnych zasadach: że Stany Zjednoczone muszą zajmować się agresywnymi nadużyciami i uzależnieniami od opioidów, a jednocześnie muszą chronić dobrobyt ludzi doświadczających niszczące skutki ostrego lub przewlekłego bólu. Jest to trudny akt równowagi, ale uważamy, że ciągła eskalacja negatywnych konsekwencji używania opiatów zmusza nas do kompleksowego przeglądu naszego portfela działań, ponownej oceny naszej strategii i podjęcia agresywnych działań, gdy istnieją uzasadnione powody, by sądzić, że zrobi to. dokonać pozytywnej zmiany.
Rozpoczynamy ten wznowiony wysiłek w kontekście szeroko zakrojonej kampanii krajowej, która obejmuje główną inicjatywę prowadzoną przez Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (HHS) mającą na celu zaatakowanie problemu pod każdym kątem
[hasła pokrewne: broncho vaxom dla dzieci, rejestracja elvita, urydynox ulotka ]

Powiązane tematy z artykułem: broncho vaxom dla dzieci rejestracja elvita urydynox ulotka